HRVATSKI ŠAPTAČ PSIMA
Login form
Search
Site friends
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits
  • [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum » POMOĆ VETERINARA » SAVJETI O PSIMA » Savjeti o psima 1.dio
    Savjeti o psima 1.dio
    GogyDate: Friday, 03.23.2012, 2:07 AM | Message # 1
    Colonel
    Group: Administrators
    Messages: 180
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Štenjenje kuje
    Nedavno smo imali sretan događaj u našoj uzgajivačnici !
    Po prvi puta nam se oštenila Reta - Mr.Springer Absolute Atraction. Upravo me to ponukalo da vam dam pokoji savjet o štenjenju kuje.Bez obzira što mi je to posao, i što sam već bila prisutna u desetke poroda, svaki put sam jednako uzbuđena, a i uplašena kad se koti moja kuja. Mogu tek zamisliti kako je vama kad vam se kuja koti prvi put, ili kad nešto pođe po zlu. Znam da se pitate kada zvati veterinara, da li odmah, da li će biti prekasno, da li je sve u redu ?
    Na većini stanica o psima ili u knjigama naći ćete mnogo savjeta i slika, a i opis pojedinih faza poroda, ali svejedno, tu ima mnogo teorije, a kako je to u praksi - u stvarnom životu – e, to ću vam pokušati prepričati.
    Mislila sam da ću uspjeti fotografirati dijelove poroda, posteljicu, pupkovinu, ali kuja je bila jako uzbuđena zbog prvih štenaca pa mi nije ostavila dovoljno vremena. Ali bit će prilike za to drugi puta.

    Priču ćemo početi par dana prije poroda, a o onome što je bilo prije, parenje, dokaz bređosti, prehrana gravidne kuje, neki drugi puta.

    Ovako izgleda visoko bređa kuja nekoliko dana prije poroda.
     
    Forum » POMOĆ VETERINARA » SAVJETI O PSIMA » Savjeti o psima 1.dio
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search: