HRVATSKI ŠAPTAČ PSIMA
Login form
Search
Site friends
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits
  • [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum » VRSTE PASA » Terijeri » Diskvalifikacione mane
    Diskvalifikacione mane
    GogyDate: Tuesday, 04.10.2012, 6:09 PM | Message # 1
    Colonel
    Group: Administrators
    Messages: 180
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Sva odstupanja od standarda smatraju se defektima. Mužjak mora imati oba testisa, pravilno spuštena.
    Standard kod jorkšira ima jednu veliku manu. Težina se piše u librama tako da neko računa maximum 3,50 kg. neko3,25 a neko 3,17kg. Još jedan veliki nedostatak kod standarda je da nije data najmanja veličina od FCI. Ali svi klubovi na svetu ne puštaju u leglo ženku ispod 1,8 kg a mužjaka ispod 1,7kg. U zapadnoj Evropi se manjom greškom smatra pas od npr. 4,5kg nego pas težine 1,5kg. Ne znam zašto je to tako i već sam kontaktirala nekoliko klubova da mi to objasne i zašto standard FCI to tačno ne odredi i ne napiše. Posebno u SCG šverceri daju oglase i pišu da prodaju jorke od 1,2 kg. jer to ljudi traže. Teško je objasniti da ove minijature ne postoje/makar nebi trebali postojati/. Jorkijima se dugo godina rep kupirao. Treci dan posle poroda se ostavjala psima jedna trecina. Zaštitnici životinja su pokrenuli kampanju, koja je bila dugo ignorisana iz strane uzgajivača. Tek kada su Njemačka, Česka, Slovačka i mnogo drugih zemalja zabranili izlaganje kupiranih pasa uzgajivaci su odustali od toga. Ja rep jorkija obožavam. Jorkije ga nosa sa velikim ponosom On svoje raspolozenje zna repom tako lepo pokazati da mi je žao što nemaju svi moji psi dug, prirodan rep.
     
    Forum » VRSTE PASA » Terijeri » Diskvalifikacione mane
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search: