HRVATSKI ŠAPTAČ PSIMA
Login form
Search
Site friends
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits
  • [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum » PSI ZA NEZNALICE » Uvod » Uvod 1.dio
    Uvod 1.dio
    GogyDate: Monday, 03.19.2012, 7:37 PM | Message # 1
    Colonel
    Group: Administrators
    Messages: 180
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Na koji način pomoći ljudima koji nikad nisu imali psa ili onima koji o psima žele saznati više i kako zaustaviti ili spriječiti lavinu pogrešnih savjeta kojoj smo svi mi, vlasnici pasa, svakodnevno izloženi?
    Kako nagovoriti one, koji od dragih nam ljubimaca očekuju da budu detalji u modnoj kolekciji svog vlasnika, strah i trepet okolini, borbene zvijeri ili lijek za sve komplekse i strahove labilne ljudske psihe, da nikad, apsolutno nikad, ne pomisle da bi kupnjom ili nabavkom psa njihovi problemi mogli biti rješeni?
    Kako onemogućiti one, koji o psima znaju malo ili čak ništa, da svoje neznanje putem medija nameću drugima kao jedinu i apsolutnu istinu?
    Sve su to teme na koje je teško ispravno odgovoriti jer oko naših se ljubimaca, nažalost, isprepliće previše financijskih i drugih interesa, a dobro je poznato da tamo gdje novac vodi glavnu riječ, poštenje i fer igra postoje samo na papiru.
    No, psi takvi kakvi jesu, istinski zaslužuju da o njima pišu i govore ne samo oni, kojima je novac važniji od svega, nego i oni kojima su psi važniji od novca. I to je ona nit koja će vas pratiti cijelo vrijeme, koje provedete na ovim stranicama.
    Svi podaci i priče o psima koje pročitate na ovim stranicama u potpunosti su istiniti i autor ih je osobno doživio u svojih 30-ak godina bavljenja psima.Vrlo često se događa da me pisma, vas naših čitatelja natjeraju, ne samo na razmišljanje, nego i na osvrt o nekoj za naše najbolje prijatelje pse, vrlo značajnoj temi.
    Isto to dogodilo se i ovaj mjesec, nakon što sam primio pismo u kojem me posebno dojmila slijedeća rečenica:
    Kada sam ju dobio rekao sam da nikada na nju neću dignuti ruku ali sa vremenom sam se počeo ponašati onako kako nisam htio!
    Više o tom pismu, te mojim odgovorima na njega, moći ćete pročitati u rubrici "Pisma čitatelja"
    Kao što ćete i sami moči pročitati, naš čitatelj je na kraju ustvrdio da je na jednoj web stranici pročitao da se dobri rezultati u dresuri pasa postižu jedino primjenom nagrada i batina, odnosno fizičkog maltretiranja psa.
    Zatim je naišao na ovu stranicu i na njoj pročitao da se pse nikad ne smije, ni tući, ni okrutno kažnjavati i nakon toga mu više ništa nije bilo jasno!
     
    Forum » PSI ZA NEZNALICE » Uvod » Uvod 1.dio
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search: